AlphaTauri AT01 No.10 Scuderia AlphaTauri F1 Team Winner Italian GP 2020 Pierre Gasly /Spark S6480 1:43/

Menny.:db
Cikkszám: S6480
Elérhetőség: Elfogyott
Pierre Gasly Forma-1-es autója, amivel megnyerte a 2020-as olasz nagydíjat.

Miután 2019-ben elküldték a Red Bull-tól, ki fogadott volna arra, hogy Pierre Gasly alig egy évre rá futamot fog nyerni? Szerintem nem sokan, de ne szaladjunk ennyire előre!

Mint sok más Red Bull nevelt, úgy Pierre Gasly is megjárta a nagycsapatot, de nem sikerült meggyőznie az energiaitalosokat, így idény közben visszaküldték a Toro Rosso-hoz. Sok pilótánál egy ilyen döntés valószínűleg hatalmas törést okozott volna, de nem Gasly-nál! A francia megrázta magát és még 2019-ben megszerezte első dobogós helyezését Brazíliában a Toro Rosso-val, majd a következő idényre is maradt a közben AlphaTauri-vá alakuló csapatnál. Maradt a motor és a pilótapáros is, de az új csapathoz új külső dukált. Az AT01 fehér-kék színben pompázott és egyedi dizánjával sok rajongónak elnyerte a tetszését. A francia pilóta 2020-ban pedig ott folytatta ahol abbahagyta. Remek formában versenyzett és neve számos alkalommal feltűnt a pontszerzők között, de ami Olaszországban történt arra valószínűleg senki sem számított.

Monza, a sebesség temploma és nem jellemző, hogy pont itt brillíroznának a középcsapatok. Gasly és az AlphaTauri-k egész bíztatóan mentek a szabadedzéseken így kicsit csalódás lehetett számukra, hogy az időmérőn a francia, a rajtszámának megfelelő 10. helyre kvalifikálta csak magát. A verseny olyannak tűnt, mint sok más futam ebben az évben. Menetrendszerű Hamilton siker senkitől sem zavartatta, de aztán Kevin Magnussen Haas-a megadta magát eléggé rossz helyen, ami miatt beküldték a Safety Car-t, ami katalizátora lett egy sor további eseménynek. Hamilton a biztonsági autós időszakot kihasználva egyből ki is robogott a box-ba, de az zárva volt, aminek később, mint kiderült sorsdöntő jelentősége lett. Az újraindítás után Leclerc próbálta megmenteni a haza és a Ferrari becsületét, de igyekezetében a 2019-es győztes falba csapta autóját, ami miatt piros zászlóval félbeszakították a futamot. A felfordulás során Gasly az új startot a második sorból várhatta és remek rajtja után már a második helyen tanyázott és mivel Hamilton-t megbüntették, ölébe pottyant egy soha vissza nem térő lehetőség. Ekkor még csak a 29. körben jártunk és még ekkor is kevesen hitték volna, hogy Gasly behúzhatja ezt a futamot. A verseny azonban folytatódott, a körök pedig egyre csak fogytak és a francia még mindig az élen állt. Ferrari-k kiestek, Verstappen szintén, Bottas nagyon rossz napot fogott ki és a középmezőnyben szenvedett, Hamilton pedig a büntetése miatt nagy hátrányból kellett visszaküzdenie magát. Gasly kihívója a McLarenes Carlos Sainz Jr. lett, aki az utolsó körökben mindent beleadott, de a francia és az AlphaTauri kitartott és ezzel Pierre Gasly megszerezte élete első futamgyőzelmét!

Ez volt Pierre Gasly és az Alpha Tauri első futamgyőzelme, 1996 óta ő az első francia pilóta aki győzni tudott a Forma-1-ben és emellett ez a kocsi is gyönyörű. Kell ennél több, hogy elnyerje a tetszésedet ez az 1:43-as méretarányú Spark modell?