Az akció időtartama:
2020. 10. 14. -
Cikkszám: S7941
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Az Aston Martin Racing 97-es számú Vantage GTE versenyautója, amellyel a 2019-es Le Mans 24 órás versenyen vettek részt. Pilótái: Maxime Martin, Alex Lynn, Jonathan Adam
Menny.:db

Már a 87. Le Mans 24 órás versenyt rendezték 2019-ben, amelyen négy kategóriába sorolták az autókat. Az Aston Martin Racing gyári csapata az LMGTE Pro, vagyis a Le Mans Grand Touring Endurance Professional mezőnyhöz tartozott. A 2005 óta megszakítás nélküli Le Mans résztvevő Aston többször is győztese volt a kategóriájának, de a 2017-es sikert 2018-ban nem tudták megismételni, így nagy reményekkel érkeztek Franciaországba.

Három autóval neveztek a június 15-16. hétvégén rendezendő fordulóra, amely minden autósportot szerető számára egyet jelent a hagyománnyal és az utolsó méterekig tartó izgalommal. Az időmérő a 97-es számára nem sikerült túl jól. csak a 14-ek lettek a kategóriában, és ami miatt igazán fájhatott Paul Howarth csapatfőnök feje, az az, hogy a 95-ös csapattárs az élen zárt ugyanekkor.

A verseny meleg, napos időben, délután 3-kor rajtolt el, a francia lobogót ezúttal Charlene, monacoi hercegné lengette. A 97-es Aston feltűnő színével mindig látható volt bármely székből a nézőtéren. Szorgalmasan rótta a köröket, a megbízhatósággal nem volt probléma.

Már este volt a 10. órában, amikor az Aston csapatánál elkezdődtek a bajok. Először a 97-es is koccolt, de „csak” fél órás szerelést kellett emiatt beiktatni, mert a hátsó szárny odalett. Nem sokkal később pedig a 95-ös végezte a pálya szélén egy kicsúszás miatt, ami a Safety Car beküldését is eredményezte. Nagy csattanás volt, ahol pont a vezető oldal kapta a legnagyobb ütést, de Sorensen megúszta az esetet. A harmadik autó sem úszta meg Le Mans-t. Szintén ütközés vetett véget a 98-as Aston versenyének, 132 kört megtétele után.

Egyedül a 97-es maradt állva, amely ugyan a szerelés miatt rendkívül sok időt veszített, mégis beért a célba, és mint tudjuk, ezen a versenyen az már fél győzelem. A másik fele ezúttal sem jött össze, de a tapsot megérdemelték.

A Spark ezt a modellautót nem azért adta ki, mert győzött, de ha végignézünk rajta, életre kel ez az izgalmas, drámai küzdelem, amit a csapat vívott Le Mans-ban. Gyönyörű darabja minden Endurance gyűjteménynek.