Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: SG532
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A 24 órás Nürburgringi endurance verseny győztes Audi-jának 1:43-as modellje. Pilóták: Pierre Kaffer, Frank Stippler, Dries Vanthoor, Frédéric Vervisch
Menny.:db

A Nürburgringi 24 órás autóversenyt a hagyományos 22 km-es Nordschleife-nek nevezett vonalvezetésén rendezik meg. A 2019-es volt a 47. futam a széria történelemben és 154-en (!) vágtak neki a viadalnak, amit végül csak 101-en fejeztek be. Ez az endurance verseny nem tartozik bele a Hosszútávú-világbajnokság futamai közé.

Az Audi Sport Team Phoenix egy második generációs Audi R8-assal vágott neki a 24 órás megmérettetésnek. A 148-as rajtszámú versenyautót a Pierre Kaffer, Frank Stippler, Dries Vanthoor, Frédéric Vervisch kvartett felváltva terelgette 24 órán át. 2018-ban a Porsche nyert és úgy tűnt, hogy most is behúzzák a győzelmet, de aztán a saját butaságukból kifolyólag kicsúszott a markukból az elsőség.

Történt ugyanis, hogy nagyjából két és fél órával a verseny vége előtt a magabiztosan vezető Porsche 911 GT3 R öt és fél perces büntetést kapott, amiért egy lassított szakaszt figyelmen kívül hagyva 172 km/h-val száguldozott a többi, 120 km/h-ra lassító autó között. Így történt, hogy 2 órával a verseny leintése előtt már az Audi Sport Team Phoenix R8-asa vezette a versenyt és hiába hajrázott a Porsche, az Audi R8 LMS a végéig meg tudta tartani előnyét így ők nyerték a 2019-es nürburgringi 24 órás viadalt.

A versenyen történt még egy másik abszurd jelenet is, ami borzolta a kedélyeket. Az egyik BMW M4 GT4-nek felpattant a motorházteteje, ami miatt a pilóta szinte semmit nem látott ki és úgy próbált meg visszatérni a boxba. Ez majdnem sikerült is neki, de az utolsó métereken fennakadt a boxutca bejáratán.

Az Audi R8-assal 157 kört tettek meg a zöld pokolban a pilóták, és 2017 után sikerült újra győznie gyártónak a 24 órás nürgburgringi versenyen. A Spark 1:43-as modellje ennek a sikernek állít emléket.