Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: US082
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Az Audi Sport Team Land kaliforniai 8 órás futamgyőztes Audi R8 LMS versenyautója.

Pilótái: Christopher Mies, Christopher Haase, Kelvin van der Linde

Menny.:db

A 2018-as Intercontinental GT Challenge negyedik és egyben utolsó állomására érkezett a mezőny októberben, a kaliforniai forróságba. A szezonzáró elég szorosnak ígérkezett, az Audinak nem titkolt szándéka volt a sorozatban harmadik konstruktőri cím behúzása, aminek megszerzéséért a másik német gyártóval, a Mercedes AMG-vel kellett megküzdenie.

Egyelőre a riválisnál volt a matematikai előny, de egy első és egy második hely garantáltan bebiztosítaná a négykarikás márka győzelmét, akik három R8 LMS-el indultak neki a futamnak. Ezek közül kettőt a WRT istálló birtokolt, míg az Audi Sport Team Land-nél egy autón osztozott a dél-afrikai címvédő Kelvin van der Linde, valamint a német mesterkettes Christopher Mies és Haase. Az utóbbi az utolsó futam idejére átült a szintén bajnoki címre esélyes Markus Winkelhock mellől, így igyekezett a gyártó biztosra menni a győzelemmel kapcsolatban.

A szezonzáró eseményre a csapat nem csak taktikával, hanem különleges festéssel is készült a nagyközönségnek. A három autó festése, ha azok egymás mellett álltak, az amerikai zászló piros-kék-fehér csillagos motívumát rajzolták ki. A 29-es számú autón a piros-fehér csíkos mintázat dominált.

Az időmérőn jól látszott, hogy nem csak a hőmérséklet miatt számíthattunk izzasztó hétvégére. A kvalifikáció nagy részében úgy tűnt, hogy a rivális színeiben autózó, bajnoki cím esélyes Raffaele Marciello-é lesz a pole pozíció, azonban Haase szó szerint utolsó pillanatos hibátlan körével a 11. helyről, a már szinte üres pályán egy 1:23:660-as időt autózva az élre ugrott. A testvérautóval versenyző W Racing Team szintén szorosan a harmadik helyen követte őket, mindössze 35 századdal lemaradva a második rajtkockáról.

A futam száraz körülmények között rajtolt el, szerencsére mindenféle balesetet mellőzve, bár a folytatás korántsem volt ilyen nyugalmas. A verseny első felében két áthajtásos büntetést is bezsebeltek, egyet Van Der Linde, amikor sárga zászlós időszak alatt előzésen kapták, valamint Mies nem biztonságos kiengedése is megrovást vonzott maga után. Ezek után a fő feladat a hátrány leküzdése volt a verseny hátralévő óráiban, amit a két német pilóta közös erővel le is küzdött, majd az utolsó méterekben immár Kelvin van der Linde-vel a kormány mögött még sikerült több mint öt másodpercet verni a másik Audis kollégára, Dries Vanthoor-ra.

Így a 29-es rajtszámú autó elsőként látta meg aznap a kockás zászlót, mögötte a másik R8-as érkezett, amivel az Audi magabiztosan megszerezte a 2018-as konstruktőri bajnoki címet, zsinórban harmadjára.

Ez a Spark 1:43-as modell most egy technikai remekmű replikáját hozza el nekünk, ami nem csak Audi fanok gyűjteményének lehet ékes darabja.