Ár:
22.490 Ft
Cikkszám: SB257
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A Walkenhorst Motorsport istálló BMW M6 GT3-as modellje, ami a 2019-es Spa-Francorchamps-i 24 órás versenyen vett részt.

Pilótái: Mikkel Jensen, Christian Krognes, Nick Catsburg

Menny.:db

Ha leghíresebb 24 órás versenyre gondolunk, akkor egyből Le Mans jut mindenkinek az eszébe, pedig vannak még azon kívül is nívós 24 órás endurance versenyek. Ilyen a Spa-i 24 órás viadal is, amit 2019-ben 71. alkalommal rendeztek meg. Ez volt a Blancpain GT Series Endurance Cup negyedik fordulója is egyben, amit július 27.-e és 28.-a közt tartottak meg.

A Blancpain GT Series idehaza nem tartozik a legismertebb versenyszériák közé, pedig neves gyártók autói mérik össze tudásukat. Nem mellesleg versenynaptárjukban a Hungaroring is szerepel. A Walkenhorst Motorsport egy családi vállalkozás, akik két BMW M6 GT3-as autót indítottak Belgiumban. A tavalyi évben a német csapat elsöprő győzelmet aratott a 34-es rajtszámú BMW M6 GT3-al ugyanitt, és nem titkolt céljuk volt 2019-ben is megismételni. A legutóbbi pilótafelállást kissé frissítve, a címvédő, norvég származású Christian Krognes-hoz csatlakozott a dán Mikkel Jensen és a holland Nick Catsburg is (ő a WTCR-ből lehet ismerős), akik közül a Jensen a korábbi években – pontosabban 2015-ben – szintén győzedelmeskedni tudott itt. Ők Philipp Eng és Tom Blomqvist pilótákat váltották.

A csapatfőnök, Henry Walkenhorst nem titkoltan nagy reményeket fűzött az idei év belgiumi megmérettetéséhez. Remélte, hogy a már tavaly is magasan lévő lécet most is sikeresen meg tudják majd ugrani és képesek lesznek megvédeni a címüket.

A körülmények elég mostohák voltak az egész versenyhétvégén az elejétől a végéig, ami lényeges befolyással volt a végeredményre. Volt rekkenő hőség és nagy mennyiségű csapadék is, csoda, hogy a hó nem kezdett el esni. Emiatt sem sikerült túl fényesre a WM kvalifikációja, a turbóhajtású BMW-k nem viselték túl jól az olykor több mint 40 fokos hőmérsékletet, és a 34-es rajtszámú autó a majdnem ugyanolyan számozású rajtkockából, a 35-ről vághatott neki a futamnak, a maga 2:20.945-es idejével.

A verseny az időmérő szöges ellentéte volt olyannyira, hogy az időközben megérkező hatalmas esőzés miatt 6 órán keresztül állni kényszerült az egész mezőny. Ekkorra már a nagyszerű taktikának és ügyes manővereknek köszönhetően „hőseink” már a második helyről vághattak neki ismét a harcnak, közvetlenül az újraindítást követően. Azonban mivel a szüneteltetés előtt nem tudták elvégezni a kötelező 5 perces bokszkiállást, kénytelen voltak most, a legjobb helyről kiállni. Ezzel azonban megpecsételődött a verseny számukra, ugyanis ezek után nem maradt idejük behozni a felgyülemlett lemaradást, és végül annyira visszaestek, hogy csak a 11. helyen intették le őket. Ám így is szereztek pontot, hiszen ennek a versenynek különleges pontozása van, mert futam közben is osztogatnak pontokat. Először 6 óra után, majd 12 óra elteltével végül a verseny végén. Catsburg-ék a verseny negyedénél az ötödik, féltávnál a nyolcadik helyen álltak, amivel megszerezték idénybeli első pontjaikat még úgy is, hogy a leintéskor nem értek be pontszerző helyen.

Viszont így is csalódás volt ez az eredmény a csapat számára, mert sima győzelem lehetett volna ez a csapatnak, nem kalkuláltak ezzel a sokáig elhúzódó piros zászlós szakasszal, sajnos egyszerűen rosszul jött ki a lépés. Egyébként minden megvolt: erős autó, tehetséges pilóták… de hiába, az időjárásnak nem lehet parancsolni.

Ez a BMW a Spark gondozásában készült el 1:43-as méretarányban a Blancpain GT Series rajongóinak legnagyobb örömére.