Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: S7113
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Nelson Piquet 1979-es Monaco-i futamon résztvevő versenyautójának 1:43 arányú mása.
Menny.:db

A Brabham a hatvanas évek elejétől egészen 1992-ig működő versenyistállóként volt jelent a Forma-1 történetében. A csapatfőnök Jack Brabham és a főtervező Ron Tauranac volt, az ő nevük kezdőbetűi alkották a „BT” előtagot az autók megnevezésében.

A BT48 szíve és lelke egy V12-es Alfa Romeo motor, azonban rengeteg szerencsétlenségnek köszönhetően ennek a gépezetnek a valódi ereje a szezon során legtöbbször, mondhatni rejtve maradt. A csapatnak és a két versenyzőnek, Niki Lauda-nak és Nelson Piquet-nek is rengeteg problémával kellett szembenézniük futamról-futamra. Előfordult, hogy csak rosszkor voltak rossz helyen, de legtöbbször a technika ördöge parancsolt nekik megállást. A Monaco-i futamra 1979. május 27-én került sor. Az időmérőn az osztrák Lauda a 4. helyre hozta be a Brabham-Alfa Romeo versenygépét, míg a brazil Piquet a 18. helyről indulhatott neki a futamnak. Ehhez hozzájárult, hogy többek közt olajfolyás nehezítette a dolgát, valamint a szombati fordulón a motor egyszerűen megadta magát alatta. A verseny napján 20 versenyző sorakozott fel a rajtrácsra, ám ebből mindössze csak 6-an látták meg a kockás zászlót, ezek közé sajnos egyik Brabham pilóta sem tartozott. Niki Lauda egy baleset miatt kellett búcsúzzon, míg Piquet - miközben óriási csatákat vívott egy esetleges dobogóért, - egy törött kardántengellyel lett gazdagabb, alig pár körrel a leintés előtt. A dél-amerikai versenyző első világbajnoki pontjaira egészen a holland nagydíjig kellett várjon, ami által a 15. helyen végzett a szezon végén.

Ami nem öl meg, az megerősít, tartja a mondás. Igaz lehet ez Piquet esetében is, hiszen ez alatt a rengeteg bosszúsággal és balszerencsével tarkított év alatt szerzett tapasztalatok, illetve egy - már világbajnok – csapattárstól ellesett taktikák mind-mind hozzájárulhatnak egy világbajnok születésének, ami aztán két évvel később, 1981-ben meg is történt. A Spark ennek a rögös útnak egy állomását hívatott megörökíteni ezzel a valósághű, 1:43 arányú modellével.