Cikkszám: S20/12
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Remekbeszabott dioráma Ferrari 500 F2-essel Alberto Ascari-val a volán mögött.
Menny.:db

Az Alfa Romeo 1951-es kiválásával a Ferrari ölébe pottyant a lehetőség, hogy uralja a Forma-1-et és megőrizze Olaszország becsületét. Hogy elérjék céljukat, arra minden lehetőségük megvolt, hiszen bombaerős pilótafelállással indultak és a mezőnyben sem voltak olyan autók, amik igazán veszélyeztethették volna a vörös gépek sikerét. 1952 után pedig 1953-ban is nekik állt a zászló.

Ennek nyomán semmi nem meglepő nincs abban, hogy Olaszország egyik hőse tarolt az idény nagy részében. Alberto Ascari ott folytatta, ahol 1952-ben abbahagyta. Mondhatni játszi könnyedséggel az első öt futamból (Indy 500-at ne vegyük ide) négyet megnyert, így magabiztosan vezette a pontversenyt a német viadal előtt. Az évad hetedik futama a német nagydíj volt, amit a hírhedt Nürburgringen rendeztek meg. Ascari ismét megszerezte az első rajtkockát és simán vezettet is a versenyen, de a balszerencse ezúttal kifogott rajta. A 15. körben meghibásodott a motorja, ami miatt mai szemmel drasztikus lépésre szánták el magát a Ferrari csapata. Annak idején egyáltalán nem volt szokatlan, hogy csapaton belül az egyik pilóta verseny közben átadja helyét egy másik győzelemre esélyesebb márkatársának az autóját. Így történt ez akkor is. Ma már elképzelhetetlennek tűnne, hogy mondjuk Bottas és Hamilton verseny közben autót cseréljenek... Habár az olasz megkapta Villoresi aztóját, végül még így sem tudott pontszerző helyen célba érni. A versenyt Nino Farina nyerte meg, aki ezzel élete utolsó győzelmét szerezte meg és ő lett a sportág legidősebb futamgyőztese 46 évesen.

Alberto Ascari-nak bár a zöld pokolbeli futamgyőzelem kicsúszott a kezei közül, de az év végén mégis örülhetett, hiszen ő lett a Forma-1 történetének első kétszeres világbajnoka. A Brumm ezzel a remek diorámával emlékszik meg a Forma-1 egyik hőskorabeli versenyzőjéről, aki a Ferrari első világbajnoka is volt egyben.