Menny.:db
Cikkszám: R290-CH
Elérhetőség: Elfogyott
Jonh Surtees világbajnoki autójának 1:43-as méretarányú mása.

1964-ben a 10 futamos szezon hetedik versenye után úgy nézett ki, hogy a címvédő Jim Clark és Graham Hill között fog eldőlni a bajnoki cím sorsa. John Surtees számára már-már elúszni látszott a bajnoki cím, amikor is nagyot fordult a világ az olasz nagydíjon.

John Surtees a Ferrari 158-assal 1964-ben vagy dobogós helyen ért célba vagy kiesett. Emiatt viszont lépéshátrányba került a riválisaihoz képest. Az olasz nagydíjon, a Ferrari hazai pályáján a 158-as a lehető legjobbkor megtáltosodott. Surtees nagy előnnyel szerezte meg az első rajtkockát és bár voltak küzdelmes részei a versenyének, de végül nagyon magabiztos több, mint egy perces előnnyel nyerte meg a futamot.

Az angol pilóta nagy szerencséjére egyik riválisa sem szerzett pontot, így négy egységnyire megközelítette az éllovas Graham Hill-t. Ha pedig egy üzlet beindul… A hátralévő két futamon elég volt két második hely is Surtees-nek, hogy megszerezze a világbajnoki címet. Ezzel pedig ő lett az egyetlen versenyző, aki a Gyorsaságimotoros-világbajnokságban és a Formula–1-ben is egyaránt bajnok lett.

Surtees világbajnoki autóját a Brumm adta ki 1:43-as méretarányban.