Ár:
36.990 Ft
Cikkszám: LSLM091
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Az AF Corse Ferrari 488-as versenyautója, amivel kategóriagyőztesek lettek a 2019-es Le Mans-i 24 órás versenyen.

Pilótái: James Calado, Alessandro Pier Guidi, Daniel Serra

Menny.:db

Ha Le Mans-i 24 órás versenyről van szó, akkor leginkább a prototípus autók küzdelmeire kíváncsiak a legtöbben. Az LMGTE Pro kategória nem sok rivaldafényt kap, pedig ők is izgalmas versenyt szoktak futni. Nem beszélve arról, hogy míg a legmagasabb kategóriában a nagy gyártók már szinte mind kihullottak, addig ebben az osztályban a Ferrari-n kívül még olyan ismert márkák szerepelnek, mint az Aston Martin, a Porsche, a Chevrolet, a BMW vagy a Ford.

A Ferrari autókkal induló AF Corse 2008 óta vesz részt a 24 órási Le Mans-i futamokon. Utoljára 2014-ben voltak kategóriagyőztesek a világ leghíresebb autóversenyén, így az olaszok már biztosan nagyon ki voltak éhezve a sikerre. A csapat a Ferrari 488-as középmotoros modelljét használta, aminek szíve egy V8-as turbófeltöltős motor volt. A Ferrari számára abban a szezonban már elúszott a konstruktőri világbajnoki cím, de egy Le Mans-i győzelem mindig nagy fegyvertény az autósportban.

A 87. Le Mans-i 24 órás autóverseny június 15-én 15 órakor rajtolt, és 16-án fejeződött be 24 órányi versenyzést követően. A James Calado, Alessandro Pier Guidi, Daniel Serra alkotta trió autója nem éppen a legjobban kezdet, hiszen kategóriájukban csak a 12. helyet szerezték meg az időmérő edzésen és szűk másfél órával a rajt után még csak a hetedik helyen tanyáztak, de a hosszútávú autóversenyeket nem is az első órákban nyerik meg… Fél hét felé közeledve az LMGTE Pro élmezőnye hihetetlen szoros volt. Az első kilenc 27 másodpercen belül volt egymáshoz képest. Hét óra után pár perccel Serra versenyben megelőzte Bamber Porschéjét, majd még egy fél óra sem telt el és az élen haladó Corvette-et is legyűrte, így az 51-es számú Ferrari feljött az első helyre! Éjfél után kétesélyesé vált a GT-k versenye. A Ferrari és a Porsche haladt az élen tetemes előnnyel a többiek előtt. Ádáz csata alakult ki a két márka között, egymást váltogatták az élen, de kétlem, hogy ezt a párbajt valaha is megfogják filmesíteni. A Ferrari hajnali 4 óra felé közeledve hatalmas sanszot kapott, amikor is a rivális 92-es számú Porsche-t hosszabb ideig szervizelni kellett, így bő egy perces előnyre tettek szert és már csak arra kellett ügyelniük, hogy ne tékozolják el az előnyüket. Nem tették. A Pro kategóriát az 51-es rajtszámú AF Corse Ferrari nyerte, ami azt jelentette, hogy Daniel Serra másodszor, James Calado és Alessandro Pier Guidi először lett kategóriagyőztes Le Mans-ban.

A Looksmart-ot legtöbben Forma-1-es modelljeikről ismerik, de íme az ékes példája annak, hogy más kategóriában szereplő Ferrari-kat is készít az olasz modellgyártó. A 2019-es Le Mans-i 24 órás verseny kategória győztes Ferrari-ját, most 1:43-as méretarányban ti is magatoknak tudhatjátok.