Az akció időtartama:
2020. 10. 14. -
Cikkszám: S8956
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Tassi Attila 2019-es Honda Civic Type R TCR versenyautója, amellyel a nürburgringi 2. futamon 5. 4. helyezést ért el.
Menny.:db

Tassi Attila (Attika) a KC Motorgroup, vagyis a KCMG csapatához 2018-ban került, és három futamon állt rajthoz. Ugyan pontot nem szerzett, de a következő szezonban ismét a neves hong-Kongi csapatnál kapott lehetőséget, immár a teljes évre, amely a WTCR sorozat második esztendeje volt.

A patinás csapat, amely 2015-ben az LMP2-es kategóriában győztes volt a Le Mans 24 órás versenyen, nem zárta a legjobb évét a WTCR-ben. 165 pontjukkal a mezőny végén zártak, noha Attila és csapattársa, Tiago Monteiro szorgalmasan gyűjtögette a pontokat. Sőt, Portugáliában még a győzelem is összejött.

Tassi Attila legjobb eredményét Nürburgringen szerezte. A csupán 3 körös, de annál megpróbáltatóbb futamon a maximumot autózta ki. Rendkívül szoros volt a befutó, a 3-6 helyezett között alig másfél másodperc volt. Attika az ötödik lett, viszont a negyedikként befutó Gabriele Tarquinit (a 2018-as év bajnokát) a versenybírák megbüntették: a boxutcaáthajtást végül nem töltötte le, így 30 másodpercet adtak hozzá az idejéhez, ezzel a hivatalos végeredmény alapján Tassi Attila negyedikként zárta a versenyt.

Ennek az őrületes futamnak, és a magyar pilóta legjobb eredményének emlékéül adta ki a Spark ezt az autót, ami a magas minőség, a részletgazdagság biztosítéka mindenkinek, aki magyarként szurkol minden magyar versenyzőnknek a WTCR-ben. Igazi gyűjtői darab, amely életre kelti ezeket a szép emlékeket.