Ár:
52.990 Ft
Cikkszám: 18S460
Elérhetőség: Nincs készleten
Lewis Hamilton Mercedes W10-es 2019-ben Monacoban győztes versenyautójának 1:18-as méretű modellje
Menny.:db

Lewis Hamilton a Mercedes AMG F1 W10-es volánja mögött remek szezonkezdetet produkált 2019-ben. Az első öt nagydíjból hármat megnyert és kétszer lett második. Ilyen mérleggel vághatott neki a hercegségbeli versenynek, ahol szintén a Mercedes számított favoritnak.

A monacói nagydíjat 2019. május 23 és május 26 között rendezték meg Monte-Carlóban. Hamilton megszerezte a pole pozíciót és a rajt után is az élen maradt, mögötte pedig a finn csapattársa hátvédként követte. A futam állóvizét a biztonsági autó érkezése kavarta meg, amikor is többen boxba hajtottak. Ekkor történt az, hogy a kerékcsere utáni kiengedésnél Verstappen Bottas mellé érkezett, ami miatt összekoccantak és a finn pilóta defektet kapott. Így a következő körben ismét kerékcserére kényszerült a finn, Verstappent pedig később vétkesnek találták a sportfelügyelők, és 5 másodperces időbüntetéssel sújtották. A holland egyetlen esélye az előremenekülés volt, így elkezdte nyomás alá helyezni a versenyt vezető Hamiltont, akinek a gumijai egyre jobban kezdtek elfogyni. A brit pilóta azonban visszatudta verni a holland támadásait és végül elsőként intették le a kockás zászlóval. A futam után Hamilton Niki Lauda emlékének ajánlotta fel a győzelmét.

A Spark 1:43 után 1:18-as méretarányban is kiadta ezt a Mercedes-t. A csapat a pirosra festett bukókerettel és a motorborításon lévő piros csillaggal, Hamilton pedig a sisakfestésével emlékezett meg a futam előtti napokban elhunyt Niki Laudáról.