Cikkszám: 110191844
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Lewis Hamilton világbajnoki autója, amivel bebiztosította hatodik VB címét az amerikai nagydíjon
Menny.:db

Lewis Hamilton ha a mexikói nagydíj után elment volna fesztiválozni valószínűleg akkor sem tudta volna senki sem elvenni tőle a bajnoki elsőséget, de azért a biztonság kedvéért autóba ült és az amerikai nagydíjon behúzta a hatodik világbajnoki címét.

Talán senkit sem lepett meg, hogy 2019-ben ismét világverő autót épített a Mercedes, amivel uralni tudták a szezon nagy részét. Hamilton a futamoknak már több, mint felét megnyerte amikor a száguldó cirkusz tizenkilencedik állomásához érkezett. A Forma-1-es amerikai nagydíjat 2019. november 1 és november 3 között rendezték meg a Circuit of the Americas versenypályán, Austinban. Lewis Hamilton-t mindössze néhány pont választotta el attól, hogy matematikailag is bebiztosítsa a világbajnoki címét. A britnek nem is kellett teljes lángon égnie, így biztosan nem sírta tele a párnáját, amikor csak a negyedik rajtkockát szerezte meg az időmérő edzésen. A rajt után sikerült lehajráznia Vettelt, majd az eltérő boxtaktikájának köszönhetően átugrotta Verstappen-t is, így már a győzelemért harcolhatott csapattársával. A verseny során kétszer is a finn elé került, de Bottas aznap fejébe vehette, hogy elrontja Hamilton ünneplését, mert előbb a 24. körben vette vissza a vezetést, majd pár körrel a vége előtt vívott késélre menő csatát a győzelemért Hamilton-nal, amiből végül a finn került ki győztesen és ezzel megszerezte pályafutása hetedik futamgyőzelmét. Bár Hamilton biztos egy futamgyőzelemmel szerette volna teljessé tenni a világbajnoki cím bebiztosítását, de talán enyhítheti fájdalmát, hogy nem sok versenyző mondhatja el magáról, hogy hatszoros világbajnok lenne.

A Mercedes W10-esek a kilencedik kettős győzelmüket aratták Amerikában 2019-ben. Ez az 1:18-as modellautó minden Hamilton szurkolónál előkelő helyet foglalhat el.