Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: S7921
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A Jackie Chan DC Racing 38-as számú Oreca 07-es versenyautója, ami kategóriájában második lett a 2019-es Le Mans-i 24 órás versenyen.

Pilótái: Ho-Pin Tung, Gabriel Aubry, Stéphane Richelmi

Menny.:db

Jackie Chan-t inkább a látványos akció-kalandfilmjeiről ismerjük és nem az autósportban betöltött szerepéről, de nem rég saját csapatot alapított a hong-kongi filmsztár, amivel az Asian Le Mans sorozatban bajnoki címet szerzett az LMP3-as kategóriában. A kezdeti sikerek után logikus lépés volt, hogy világbajnoki szinten folytassák a versenyzést, így csatlakoztak a FIA World Endurance sorozatához, amelynek egyik állomása a Le Mans-i 24 órás futam volt 2019-ben.

A Jackie Chan DC Racing csapata az Oreca 07-t modellt használja, amit elődjének az Oreca 05-nek a mintájára terveztek a francia mérnökök, főként az alváz tekintetében, szem előtt tartva a WEC új műszaki megkötéseit a szezonra. Az LMP2-es kategóriájú autó szíve és lelke egy Gibson GK-428 V8-as motor volt. A hong-kongi filmsztár 2019-ben két autóval nevezett be a franciaországi 24 órás viadalra, ahol egy jó szerepléssel akár még az LMP2-es bajnoki címet is megszerezhették volna. A 38-as számú autót Ho-Pin Tung, Gabriel Aubry, Stéphane Richelmi alkotta trió vezette, akik az időmérő edzésen csak a 15. helyre kvalifikálták magukat.

A 87. Le Mans-i 24 órás autóverseny június 15-én 15 órakor rajtolt, és 16-án fejeződött be 24 órányi versenyzést követően. Két és fél órával a rajtot követően az LMP2-es kategória első 8 helyezettje még másfél percen belül volt egymáshoz képest, ami endurance mércével szorosnak mondható. Jackie Chan autói előre verekedték magukat és kategóriájukban az ötödik és hatodik helyen haladtak. Éjjel egy órakor viszont már csak a 38-as számú Chan autó volt körön belül az LMP2-es éllovassal szemben. Ekkor dobogós helyen haladtak, de megkapták nyakukba a DragonSpeed autóját, akik nem sokkal hajnali öt előtt le is taszították őket a dobogóról. Szerencséjükre Maldonado a pirkadatkor ripityára törte az autóját így egy riválissal kevesebbel kellett megküzdeniük. A reggeli órákban úgy tűnt, hogy elfordul a szerencse tőlük. A 38-as autóban meghibásodott a váltó és ötös fokozatban ragadtak, ami miatt jelentősen visszalassultak. Viszont sikerült a problémát megoldani és mivel egy újabb előttük haladó LMP-2-es autónak akadtak gondjai, így már a második helyen autóztak. 24 óra elteltével a 7. helyen intették le őket, kategóriájukban pedig a második helyen végeztek, ami szép eredmény, de pechjükre a Signatech autója végzett előttük, ami azt is jelentette, hogy a franciák lettek végül az LMP2-es osztály bajnokai.

A 38-as Jackie Chan autót hiába keresnénk a 2019-2020-as WEC rajtrácsán, a csapat a következő idényben már csak egy autót indított. Így ez a futam volt, ennek az LMP2-es versenyautónak a búcsúja is egyben. Viszont a Spark 1:43-as modelljének formájában örökké fennmarad majd, akár a ti szobátokat díszítve.