Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: S5602
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A Porsche AG istálló 911 GT1-esének modellje, amivel az 1996-os Le Mans-i 24 órás versenyen dobogósok lettek.

Pilótái: Hans-Joachim Stuck, Bob Wollek, Thierry Boutsen

Menny.:db

A Porsche az a gyártó, akit nem kell bemutatni senkinek, legyen az jártas a sport világában vagy sem, nem számít. Ezt a nevet mindenki jól ismeri. Az autóversenyzés legnagyobbjai és legjobbjai a német vállalat kezei közül kerültek ki az évtizedek során, és ez idő alatt olyan dolgokat tettek le az asztalra, amivel örökre beleírták magukat a történelemkönyvekbe.

A Le Mans-i megmérettetés immár a 64. alkalommal került megrendezésre. 1996-ban az ACO különféle szabálymódosításokat vezetett be, ami a GT1 kategóriát annyiban érintette, hogy ezentúl engedélyezett volt nagyszabású motor módosításokat végezni, illetve egyéb hatértékek kerültek változtatásra, mint például a benzintank mérete, vagy a kerekek átmérője. Egy másik lényeges újítási próbálkozás volt a bizottság részéről, hogy az első hat leggyorsabb autót mindegyik kategóriából egymás mögé sorakoztatták fel, ezzel két sort alkotva: balról a prototípusok, jobbról pedig a GT-k várhatták a rajtot.

Az év nagy híre volt még a német gyártó új 911 GT1-e, ugyanis ez a Porsche csak nevében volt régi önmaga. Az autó belül egy 3.2 literes, ikerturbós, vízhűtéses felépítéssel rendelkezett. A fejlesztések eredménye igencsak látványos volt, mindenki győztes-esélyesnek tartotta a német Stuck, a francia Wollek és belga Boutsen alkotta triót. Az időmérőn egy 3:47:139-es idővel a második sorból rajtolhattak el, előlük pedig az ugyanazon kategóriában versenyző Dalmas-Goodyear-Wendlinger alkotta pilótaegyüttes indult.

A 48 induló izgatottan várta a tavalyi szakadó esős időjárással szembeni, idén naposnak ígérkező futamot. A két Porsche 911 az első pár körben átvette a vezetést, azonban később a jobb aerodinamikával rendelkező és jóval könnyebb össztömegű két TWR-Porsche könnyedén megelőzte őket. Azonban a 25-ös rajtszámú gépezet nem adta magát könnyen, hanem igyekezett tartani az iramot, és ennek köszönhetően sikeresen vissza is nyerték a második pozíciót. Habár akadtak nehézségek, mint mikor Bob Wollek egy ütközés elkerülése érdekében levitte a pályáról az autót - aminek padlózata és motorháztetője emiatt cserére is szorult, - végül sikerült behozniuk azt a dobogó második legmagasabb fokára, egy kör hátránnyal a győztes mögött. Ezzel az eredménnyel, habár nem lettek aranyérmesek, a GT1 kategóriában ők értek célba elsőként.

A Spark ismét egy 1:43-as arányú modellel örvendeztet minket, ami most a legendás Porsche történelem egy szeletét örökíti meg.