Porsche 962 CK 6 No.11 24H Le Mans 1991 M. Reuter - H. Toivonen - J.-J. Lehto /Spark S9885 1:43/

Menny.:db
Cikkszám: S9885
Elérhetőség: Elfogyott
Az 1991-es Le Mans-i 24 órás versenyen szereplő 11-es rajtszámú Porsche 962-os versenyautó 1:43-as méretarányú mása.
Pilótái: Manuel Reuter, Harri Toivonen. JJ Lehto

A Porsche hosszú-hosszú éveken át uralta Le Mans-t, de mint tudjuk a csúcsról csak egyfele vezet az út. Az 1991-es Le Mans-i futam felvezetése kaotikus volt. A Sportautó-világbajnokság szervezői új szabályokat vezettek be erre az évre, de mivel annyira kevesen feleltek meg az új „3,5 literes szabályoknak”, hogy fel sem tudták volna tölteni a mezőnyt, ezért inkább hagyták, hogy többen is a régi szabályoknak megfelelő C csoportos autókkal induljanak.

Mivel ezek az „elavult” autók még így gyorsabbak voltak, mint az újak, ezért próbálták kiegyenlíteni az esélyeket. Ennek az áldozata lett a Porsche is, akik 200 kg-os súlybüntetéssel indultak, ami nem igazán segítette elő sem a kocsi teljesítményét, sem a kezelhetőségét. Tehát a németek számára gyakorlatilag már a verseny előtt elúsztak a győzelmi esélyeik.

A Manuel Reuter, Harri Toivonen. JJ Lehto 11-es számú egysége a hetedik legjobb időt autózta az időmérőn, de egy furcsa szabály miatt, a két Peugeot 905-ös indulhatott az élről, így a trió csak a nyolcadik helyről várhatta a versenyt. Mivel a Porsche 962-es kissé elavultnak számított és a súlybüntetés se kedvezett nekik, így főszereplő hármasunk nem meglepő módon csak a 9. helyen ért célba. A versenyen végül egy váratlan győztest avattak a Wankel forgódugattyús motorral felszerelt Mazda személyében.
A Porsche Kremer Racing színeiben tündöklő Porsche-t a Spark adta ki 1:43-as méretarányban.