Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: S2399
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Az Eagle T1G versenyautója, amivel Dan Gurney megnyerte az 1967-es belga nagydíjat.
Menny.:db

Dan Gurney számára érdekesen alakult ez az esztendő, hiszen sikerekből és kudarcokból is kijutott neki egyaránt. Az Anglo American Racers-nél az előző évben még csak pár versenyt teljesített, de 1967-ben már egy teljes szezont futhatott a király kategóriában. Az Eagle T1G versenyautó ugyan gyors volt, de rendkívül megbízhatatlan, ami miatt Gurney igen ritkán látta meg a kockászászlót.

Az amerikai versenyző friss Le Mans győztesként érkezett Belgiumba, ahol az 1967-es világbajnokság negyedik futamát rendezték meg. A helyszín Spa-Francorchamps volt, de az akkori vonalvezetés szinte köszönőviszonyban sincs a ma használt pályával. Az időmérőn Clarké lett a pole Gurney és Hill előtt, ám utóbbit technikai problémák sújtották, így csak a boxból tudta megkezdeni a futamot. A rajt nem sikerült jól a 36-os számú Eagle-nek. Rindt, Stewart és Parkes is megelőzte az amerikait. Ám ezúttal a technika ördöge kivételesen nem Gurney-val babrált ki. Előbb Clark vesztegelt egy csomó időt a boxban gyertya csere miatt, majd Stewart-nak akadtak sebességváltó problémái, így Gurney átvette a vezetést és sikerült is megtartania is azt. Dan Gurney ezzel megszerezte az Eagle-Weslake egyetlen győzelmét. Stewart második, Chris Amon harmadik lett.

1967 júniusa volt talán Dan Gurney számára a legeredményesebb időszak a pályafutásában. Le Mans győzelem mellé sikerült egy Forma-1-es diadalt is behúznia rögtön, amit kevesen mondhatnak el magukról. Ám ezután már nem sikerült ezt a formát tartania, a szezon hátralevő részében mindössze egy versenyt sikerült befejeznie. A Spark az amerikai pilóta gyönyörű klasszikus autóját adta ki 1:43-as méretarányban.