22.990 Ft
Gyártó cikkszám: S7098
Cikkszám: S7098
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Nelson Piquet Brabham versenyautója, amivel diadalmaskodott az 1983-as olasz nagydíjon.
Menny.:db

Bernie Ecclestone, Gordon Murray, Nelson Piquet, BMW motor… A névsor alapján a Brabham sikerre volt ítélve. A BT52-esre keresztelt nyílhegy formájú autót ezer közül is felismerik a rajongók. Ezzel a konstrukcióval ért fel a brazil pilóta másodjára is a Forma-1 csúcsára és lett az első turbómotoros világbajnok.

1982-ben nem sikerült a címvédés Piquet-nek, sőt mondhatni pocsék szezont futott, hiszen mindössze 20 ponttal a tizenegyedik helyen végzett az egyéni összetettben. A Brabham és a BMW turbómotoros házassága nem indult valami fényesen, de 1983-ra kiköszörülték a csorbát. Gordon Murray vezetésével megépült a BT52-es, amivel ismét a világbajnoki címért küzdhetett a brazil. Bár az idény jól indult, hiszen diadalmaskodott hazai pályáján, de utána valahogy nem akartak jönni az újabb győzelmek. A René Arnoux (Ferrari)-Alain Prost (Renault) páros autói is jobbnak tűntek a szezonban, így nem csoda, hogy ők nyerték a futamok nagy részét. Eközben a brazil okosan csipegette a pontokat és gyűjtögette a pódiumos helyezéseket, amivel életben tartotta az egyre halványodó bajnoki reményeit.

A holland nagydíj után nagyon úgy tűnt, hogy a két francia pilóta között fog eldőlni a világbajnoki cím sorsa. Prost 51, Arnoux 43 ponttal állt az élen, míg Piquet 37 ponttal szerénykedett három futammal a vége előtt. A brazilnak tehát fel volt adva a lecke. Nyernie kellett ahhoz, hogy életben tartsa bajnoki esélyeit. Az olasz nagydíj az 1983-as Forma–1-es világbajnokság tizenharmadik futama volt. Piquet az időmérő után valószínűleg félig üresnek találta azt a bizonyos poharat, mivel egy Brabham indulhatott az élről, de nem ő, hanem csapattársa a hazai pályán versenyző Patrese. A brazil elé ráadásul a két Ferrari is beékelődött, míg a bajnoki éllovas Prost közvetlen mögüle rajtolhatott. Nem a legideálisabb helyzet, ám Piquet sem olyan fából faragták, hogy csak úgy feladja.

A rajt remekül sikerült a brazil számára, aki immár a második helyen autózott csapattársa mögött, aki nem igazán akaródzott átadni a vezető helyét. Szegény Patrese viszont nem sokáig élvezhette, hogy az élen autózik hazai versenyén, hiszen a második körben a BMW motorja elfüstölt. Piquet innentől kezdve kezében tartotta a versenyt és meg is nyerte azt. További örömére szolgálhatott, hogy a bajnoki éllovas Prost kiesett az olasz nagydíjon, így 9 pontot sikerült hoznia rajta, amivel ismét nyílttá vált a világbajnokság.

Nelson Piquet nyerő szériája a legjobbkor érkezett, hiszen behúzta az európai nagydíjat és végül Dél-Afrikában már egy harmadik helyezés is elég volt neki, hogy másodjára is megkoronázzák, mint Forma-1-es világbajnokot. A Brabham BT52-es versenyautóját, amivel Piquet élete egyik legfontosabb győzelmét szerezte, a Spark adta ki 1:43-as méretarányban.