Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: S7825
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Az EKS istálló színeiben versenyző Szabó Krisztián Audi Sport 1 versenygépének 1:43-as arányú mása.
Menny.:db

Szabó Krisztián egyedüli magyarként kapott lehetőséget Mattias Ekström – 2016-ban világbajnoki címet szerző – csapatfőnöktől, hogy a 2019-es WRX szezonban képviselje csapatát, méghozzá egy Audi Sport S1 Supercar kormánya mögött ülve.

Abu Dhabi-ban – azon belül is a Yas Marina pályán újonnan megépített vonalvezetésen - április 5-én indult el hivatalosan a versenyhétvége. A magyar versenyző a Q1-ben és a Q2-ben is a 10. helyet szerezte meg. Ezek után másnapra a szerelők állítottak az autó beállításain a gyűjtött telemetria alapján, aminek másnap meg is látszott az eredménye. A Q2-ben második legjobb időt autózta Szabó, viszont a Q4-ben egy – a kelleténél nagyobbra sikeredett – ugratás következtében megroppant a gerince, de ennek ellenére is egy 6. helyre hozta be a német gépezetet. Ezzel az összesített 6. hellyel pont kvalifikálta magát a második elődöntőbe, ahol végül a 3. pozícióban zárt.

A szombati döntő előtt nagyon pozitívan nyilatkozott mind a maga, mind az autó és a csapat teljesítményéről is a versenyző, esélyt látott még a győzelem megszerzésére is. A verseny - rallyhoz méltó módon – tele volt lökdösődéssel, nagy esésekkel, bukásokkal és természetesen rengeteg párharccal, azonban szerencsére minden jól alakult a Szabó Krisztián és az EKS szempontjából. Az előkelő 5. helyen látta meg a magyar pilóta a kockás zászlót, majd később egy ellenfele hátrasorolását követően a 4. pozícióban zárult a hétvége. Ilyen jó eredményre ezelőtt még senki magyar nem volt képes ebben a kategóriában.

A Spark ezúttal egy magyar vonatkozású sporttörténelmi eseményt örökített meg, amit 1:43-as arányban adtak ki.