23.490 Ft
Gyártó cikkszám: S8101
Cikkszám: S8101
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
Az első Le Mansi-i 24 órás versenyen résztvevő és második helyen végző Chenard & Walker versenyautó.

Pilótái: Raoul Bachmann, Christian d'Auvergne

Menny.:db

A legelső Le Mans-i 24 órás versenyhez majdnem 100 évet kell visszautaznunk az időben. 1923-ban rendezték meg az első Le Mans-i 24 órás versenyt, aminek ötlete az egy évvel azelőtti Párizsi Motor Show-n született meg. A versenyt a kezdetekben még csak úgy nevezték, hogy a „24 órás állóképességi nagydíj gyári túraautók részére”.

A cél az volt ezzel a futammal, hogy a gyártókat arra sarkalják, hogy készítsenek olyan gyors és megbízható kocsikat, amelyeknek a technológiáját később fel lehessen használni az utcai modelleknél is. A Le Mans-is helyszín már akkor sem volt ismeretlen a motorsport szerelmeseinek, hiszen 1906-ban itt rendezték meg az első Grand Prix-t. Az úgynevezett Bugatti pálya már ekkor is létezett, de a kicsivel több, mint 17 kilóméteres hosszát akkor nyerte el, amikor a pályához hozzátoldottak néhány közeli közutat is, amivel elnyerte első körvonalát a Circuit de la Sarthe versenypálya.

Már a legelső versenyen is olyan márkák képviseltették magukat, mint a Bugatti vagy a Bentley, de nem az övéjük lett a diadal. Két világoskék színű Chenard & Walcker márkájú autó is indult ezen a viadalon és nem csak nézelődni mentek oda, hanem győztek is. Az első két helyet a 9-es és a 10-es rajtszámú autó söpörte be, ráadásul mindkét autót francia páros vezette így a hazaiak öröme valószínűleg felhőtlen lehetett. A 10-es rajtszámú versenyautóval a Raoul Bachmann, Christian d'Auvergne párossal 120 kört tett meg 24 óra leforgása alatt, amivel másodikak lettek négy körrel lemaradva a másik Chenard & Walcker autó mögött. Érdekesség még, hogy az első Le Mans-i 24 órás versenyen 33 autó állt rajthoz és mindössze csak három (!) nem tudta befejezni a viadalt.

A másodikok mindig feledésbe merülnek? Nálunk biztosan nem! Az első Le Mans-i verseny ezüstérmes autóját a Spark hozta el nekünk 1:43-as méretarányban.