Kevesen tudják, de ez a citromsárga Porsche 962C indult az 1990-es SUGO-i 500 km-es megméretettésen.

Pilótái: Akihiko Nakaya, Volker Weidler, Yukihiro Hane

Menny.:db

Vannak híres endurance autóversenyek, mint Le Mans, Daytona, Nürburgring vagy Spa. Vannak kevésbé ismertek és olyanok, amikről még a keményvonalas motorsport rajongók sem biztos, hogy hallottak. Ilyen mondjuk a SUGO-i 500 km-es viadal.

1990-ben az All Japan Sports Prototype Championship ötödik állomása volt a SUGO-i 500 km-es verseny. Vicces, hogy a neve ellenére mint látható nem csak japán gyártók autói indultak ebben a sorozatban. Ha pedig japán, akkor két pálya szokott beugrani leginkább az embereknek. Suzuka és Fuji, mivel ez a két versenycsík köthető leginkább a Forma-1-hez. Pedig ott van még a Sportsland Sugo, ami a szigetország egyik legnagyobb motorsport létesítménye. A teljes területe 2,1 millió m²-en terül el és négy speciális versenypályán – klasszikus versenypálya, Motocross, Motorcycle Trials és gokart – mérhetik össze a tudásukat a versenyzők.

A Porsche 962C egy sokat próbált, sikeres prototípus autó volt. Mi sem bizonyítja jobban, minthogy két ízben is (1986 és 1987) megnyerték ezzel a modellel a Le Mans-i 24 órás viadalt. A németek gépe ilyen egzotikus versenyekre is eljutott, ahol a citromsárga 27-es számú Porsche-t az Akihiko Nakaya, Volker Weidler, Yukihiro Hane trió terelgethette a futamon.

A hazai pályán versenyző nagyágyúk (Katayama, Suzuki, Nakano csak, hogy pár ismertebb nevet felhozzunk) mellett pedig még olyan pilóták is részt vettek a versenyen, mint Ratzenberger, Herbert vagy az ötszörös Le Mans győztes Derek Bell. A felhozatalt figyelembe véve főszereplő hármasunkról elmondható, hogy nem ők voltak a legélesebb kések a fiókban, de még így is sikerült tisztességesen helytállniuk. A verseny kicsivel több, mint három órán át tartott és a 27-es számú Porsche egy kör hátránnyal a hetedik helyen ért célba.

Talán még most a kedves olvasó nem is tudja, de lehet, hogy egyik nap majd arra ébred, hogy késztetést érez, hogy megvegyen egy SUGO-ban szerepelt endurance autót a gyűjteményébe. Ki tudja? Ez a szép citromsárga autó a Spark jóvoltából 1:43-as méretarányban elvihető a Pit Lane Modelshop-ból.