Ár:
22.990 Ft
Cikkszám: SJ068
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A Toyota TS010-es versenyautója, ami a Mine-i 500 km-es futamon a dobogó legfelső fokára juttatta a csapatát.

Pilótái: Geoff Lees, Jan Lammers

Menny.:db

Az 1992-ben megrendezett All Japan Sport Prototype Car hosszútávú-bajnokság volt a tizedik, és egyben az utolsó szezonja ennek a típusú versenyzésnek. Ez az ún. „C” kategóriás autóversenyzés kifejezetten a WEC számára volt tervezve, azonban a drasztikus változtatások, amiket a prototípusokban alkalmaztak, az évek alatt teljesen megölték ezt a fajta versenyzési formát.

A 16 kanyarból álló Mine-i versenypálya az egyik legfőbb helyszíne volt szinte az összes japán autósportnak, amiknek egészen 2002-ig adott otthont az ázsiai aszfalt. Emellett még 5 különböző helyszínen rendeztek futamokat, szerte Japánban. A Mine-i 500 kilométeres megmérettetés utolsó futamként szerepelt a versenynaptárban, megrendezésére az 1992-es évben november elsején került sor. A Toyota mondhatni csak „becsületvédésből” nevezett be a japán bajnokságra, két futam erejéig. A céljuk az volt, hogy megvédjék konstruktőri helyezésüket a rivális csapatoktól, ezért először egy, majd két TS010 versenygépet állítottak csatasorba, amik küldetésüket sikeresen teljesítették. A győzelmek mellett, a Mine-i futamon, a 36-os rajtszámú autó által futott leggyorsabb kör a brit Geoff Lees neve mellé írták fel, ami számokban egy 1:17.615 időt és 159 km/h átlagsebességet jelentett a 146. körben.

A Spark ezt a különleges, limitált kiadású modellt hozta el nekünk, 1:43-as méretarányban.