Toyota TS050 - Hybrid No.7 TOYOTA GAZOO Racing - 3rd 24H Le Mans 2020 M. Conway - K. Kobayashi - J. M. López /Spark S7958 1:43/

22.990 Ft
Menny.:db
Cikkszám: S7958
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A 7-es rajtszámú Toyota TS050-es LMP1-es autó, ami harmadik lett a 2020-as Le Mans-i 24 órás versenyen.

Pilótái: Mike Conway, Kamui Kobayashi, José María López

A 7-es rajtszámú Toyota TS050-ös sosem volt szerencsés Le Mans-ban. Amióta beköszöntött a Toyota aranykorszaka az LMP1-es kategóriában, többször is közel voltak ahhoz, hogy megnyerjék a világ leghíresebb 24 órás autóversenyét, de végül sosem ők, hanem a 8-as rajtszámú Toyota aratta le a babérokat. Nem volt ez így másképp 2020-ban sem, ahol ismét karnyújtásnyira kerültek a győzelemtől, de a végén még annak is örülhettek, hogy egyáltalán harmadikok lettek, de ne szaladjunk ennyire előre.

2020 volt az LMP1-es kategória hattyúdala. Ez volt az utolsó év, hogy ezeket nagyszerű prototípus autókat versenyezni láthattuk Le Mans-ban. Összesen öt LMP1-es autó, két Toyota, két Rebellion és egy CLM P1/01-es nevezett be a franciaországi viadalra. A WEC rajongói valószínűleg nem rágták le tövig a kezüket, hogy ki fog nyerni, mivel a Toyota-k harcába maximum akkor szólhattak bele a Rebellion-ok, ha a japánokat műszaki hibák hátráltatják, míg a ByKolles Racing autója szépen fogalmazva is csak a futottak még kategória mezőnyét erősítette.

A Mike Conway, Kamui Kobayashi, José María López triónak a hetes rajtszámú TS050-essel bőven volt mit törleszteniük a másik Toyota-val szemben. A triót továbbá az is motiválhatta, hogy egy esetleg győzelemmel nem csak behúzhatnák a régen várt trófeát, hanem nagy lépést is tehetnének a WEC bajnoki címük felé. Ennek megfelelően az időmérőt magabiztosan behúzták és további örömükre szolgált, hogy az 1-es rajtszámú Rebellion beékelődött közéjük és a másik Toyota közé. A rajt után sikerült is megtartaniuk vezetőhelyüket és magabiztosan vezették a versenyt és úgy nézett ki, hogy semmi sem állhat ezúttal az útjukba. Azonban 24 óra rengeteg idő és a technika ördöge sosem alszik. Hajnali 2:35-kor be is következett a baj. Kobayashi jelezte, hogy probléma van az autóval és nem sokkal utána ez már meglátszódott a köridőkön is. A meghibásodott Toyota-t a boxba hívták és fél órát – ami borzalmasan sok idő még egy ilyen hosszútávon versenyen is – kellett szerelni mire újra visszatérhetett a versenybe. Ez idő alatt nem csak hogy az első hely, de még a dobogó is elúszni látszott. Viszont a másik nagy igazság egy 24 órás versenyen, hogy bármi megtörténhet. Az egyik Rebellion-t is utolérte a balszerencse, akik szintén technikai hiba miatt vesztegeltek sokat a boxban, így Conway-ék legalább a harmadik helyet eltudták csípni.

Ezúttal sem jött össze a győzelem, de ez a harmadik hely is aranyat ért úgymond a triónak, mivel a bahrein-i győzelemükkel ők lettek a 2019-2020-as WEC kiírás bajnokai. Sajnos ez az LMP1-es kocsi már soha többet nem szállhat szembe a többiekkel Le Mans-ban a győzelemért, de emléke örökre fennmarad például ennek a remek 1:43-as méretarányú Spark modellautónak köszönhetően.