Ár:
22.490 Ft
Cikkszám: S7820
Elérhetőség: Raktáron, mehet a kosárba
A Volkswagen ID. R nevezetű elektromos versenyautója, amivel megdöntötték a villanyautóval elért pályacsúcsot a Nürburgring-en 2019-ben.
Menny.:db

Az elektromos autók napjainkban egyre inkább kezdenek nemcsak a közutakra, hanem a versenypályákra is beszivárogni, ahol igazán feszegetésre kerül ezeknek az autóknak a teljesítőképessége. A német Volkswagen csoport is úgy döntött, ők is belevágnak egy hasonló, érdekes projektbe.

Volkswagen I.D. R volt az első elektromos versenyautója a gyártónak. A gépezet két elektromos motorral rendelkezik, összesen alig több mint egy tonnát nyom, 0-ról 100-ra pedig röpke 2.25 másodperc alatt képes felgyorsulni a maga 680 lóerőjével. A német mérnökök minden tudásukat beleölték a tervezésbe, hogy mindössze nyolc hónap alatt megszülethessen ez a rekorddöntésre hivatott járgány. Az első prototípust kifejezetten a Pike Peak-i hegyi versenyre optimalizálták, ahol elsöprő sikert arattak Romain Dumas-szal a kormány mögött. Alkalmasabb embert nem is választhattak volna erre a feladatra, ugyanis a francia versenyző nem kevés tapasztalattal rendelkezik az autósport világában, ha valakinél, akkor nála jó kezekben van a VW I.D R. A végeredmény egy szerény 16 másodperccel jobb idő a korábbi 8 perc 13 másodperces rekordnál. Hatalmas öröm és tapsvihar, valamint sajtóvisszhang követte ezt az eredményt.

A következő megmérettetésre Goodwoodban került sor, ahol szintén hasonló volt a forgatókönyv, és elektromos kategóriában mindent vittek, ami csak vihető volt. Így a németek magabiztosan nézhettek szembe a következő célponttal.

A harmadik nagy falat a „Green Hell”, azaz „Zöld Pokol”-ként is emlegetett Nürburgring volt, ami afféle hagyományos „autótesztelő” pályaként van számon tartva, persze nem hivatalosan. A csúcsdöntésre 2019 júniusában került sor, ahol a kínai gyártású NIO EP9 és Peter Dumbreck által 2017-ben közös erővel felállított rekord volt a célpont. Itt is a pályára lépés előtt kifejezetten a helyi körülményekre igazították az autót, hogy csak és kizárólag a legjobbat tudja nyújtani. Sokan szkeptikusan álltak a dologhoz, ugyanis az I.D. R villanymotorjainak összteljesítménye mindössze csupán a fele volt az ázsiai gépezetének.

Végül 6:05.336-os idővel értek körbe, ami 40.564 másodperces javulást jelentett. Ez enyhén szólva elismerésre méltó eredmény mind a Volkswagen, mind a pilóta részéről, aki egyébként maga is többszörösen meghódította már a legendás német aszfaltot.

Ez az 1:43-as modell igazi különlegességnek számít, a Spark jóvoltából pedig a mi polcunkon is ott díszeleghet a technika fejlődésének eme állomása.