Cikkszám: S7482
Elérhetőség: 1 db raktáron
Nigel Mansell 1987-es Williams-énak az 1:43-as méretarányú mása.

1987-es Forma-1-es szezon úgy maradt meg az emlékezetben, mint Mansell és Pique nagy párharca a VB címért. Pedig a szezon eleje még nagyon nem úgy alakult, ahogy a Williams-nél szerették volna! Az első öt nagydíjból csak egyet tudtak megnyerni és bár látszott, hogy az FW11B gyors autó, de mintha egyszerűen semmi nem akart volna összejönni nekik.

A kilábalás és a dominálás kezdetének első állomása a francia nagydíj volt, ahol Nigel Mansell sima rajt-cél győzelmet aratott, csapattársa előtt. Ez volt a brit kilencedik király kategóriás elsősége, amivel újra felzárkózott az éllovasokhoz a pontversenyben.

Akik pedig abban reménykedtek, hogy a franciaországi csak egy alkalmi fellángolás volt, azok igencsak csalódhattak. Három versenyt leszámítva az összes futamon Williams-es pilóta pezsgőzhetett a dobogó tetejéről. A Honda motoros FW11B tehát a brit istálló egyik legütőképesebb autója volt, ami mind egyéni, mind csapatbajnoki címhez segítette Frank Williams-éket 1987-ben.

Nigel Mansell bár egy szerencsétlen baleset miatt elbukta a bajnoki csatát, de így is öt győzelmet aratott ezzel a modellel. A brit oroszlán vörös ötös rajtszámú autóját a Spark adta ki 1:43-as méretarányban.